Cursuri formare continua

In curand, ATCCPR va lansa urmatoarele cursuri de formare continua in specializarile psihologie clinica si psihoterapie:

1. Afectiunile somatice – servicii psihologice si cazuistica
  2. Durerea somatica si dizabilitatea – servicii psihologice si cazuistica
  3. Repere in abordarea psihooncologica – mecanisme, servicii psihologice si cazuistica
  4. Metodologia analizei si dezvoltarii personale (Modulul I)

La cursurile cu profil clinic se va lucra pe cazuri intalnite in practica din spital, pe prezentari de caz clasice si complexe. La fiecare caz, se vor expune aplicatiile psihologice corespunzatoare (conceptualizarea si interventia psihologica pe caz).

La cursul de analiza si dezvoltare personala se va clarifica modelul de lucru validat stiintific.

Cursurile vor fi acreditate de Colegiul Psihologilor din Romania cu cate 10 credite.

Programul cursurilor si procedura de inscriere se vor anunta in curand.

Formator: prof. univ. dr. Eugen Avram

• psiholog clinician principal si psihoterapeut, Spitalul Clinic de Urgenta ”Bagdasar-Arseni”;
  • director al Departamentului de Psihologie, Universitatea din Bucuresti;
  • presedinte al Asociatiei de Terapii Cognitiv-comportamentale si Programe de Reabilitare (ATCCPR).

Detalii aici: https://asociatiatccpr.com/2020/10/23/eugen-avram/