Formare în psihoterapie

Asociația de Terapii cognitiv-comportamentale și Programe de Reabilitare (ATCCPR), cu sediul in Bucuresti

Deruleaza programul de formare de lunga durata

”Psihoterapie cognitiv-comportamentala individuala si de grup”

Programul este avizat de Colegiul Psihologilor din Romania (RF-II-B-229/09.11.2020) si respecta normele cu privire la formarea in psihoterapie.

Începerea programului – noiembrie 2022

Interviurile de selecție se organizeaza periodic.

ÎNSCRIERI: te poți inscrie oricand pana la inceperea cursurilor, printr-un email insotit de CV-ul actualizat, trimis pe adresa asociatiatccpr@gmail.com.

Exceptie: după inceperea programului de formare te mai poți inscrie in termen de 90 de zile, avand interviul promovat și in conditiile stabilite de asociatie.

Programul include 3 componente:

(1) formarea de bază,

(2) dezvoltare personală,

(3) supervizare în psihoterapie.

Durata program de formare: 2 ani și 9 luni sau mai putin (daca sunteti eligibil pentru echivalari; detalii in documentul de mai jos)

Taxe:

– pe lună – formare de baza plus dezvoltare personală: 280+140= 420 RON (~ 85 Euro).

* Bonus: cursanții programului de formare beneficiaza de 25% reducere pentru supervizarea in psihologie clinica.

Verificarea eligibilitatii pentru atestarea in psihoterapie se poate face consultand normele de atestare profesionala emise de Colegiul Psihologilor din Romania, aici.

Pentru detalii privind programul si procedura de inscriere, consultati urmatorul document:

Tematica generală a programului de formare: